Vláda již minulý týden rozhodla, že účast na letním dětském táboře bude podmíněna doložením negativního výsledku preventivního testu na onemocnění covid-19.
Na pondělním zasedání specifikovali podrobnější podmínky. K účasti na táboře bude nutný jeden z těchto dokladů platný ke dni nástupu na akci.

– negativní výsledek PCR testu ne starší než 7 dní
– negativní výsledek antigenního testu ne starší než 72 hodin
– potvrzení o očkování nejdříve však 22. den po aplikaci první dávky
– potvrzení o prodělaném onemocnění do 180 dnů
– potvrzení zaměstnavatele nebo školy o absolvování testu u zaměstnavatele nebo ve škole

Z opatření MZ, který vláda schválila také vyplývá, že u táborů, které trvají více než týden bude nutné testy po 7 dnech opakovat! Vzhledem k tomu, že další opatření budou celý tábor udržovat mimo kontakt s ostatními lidmi, nevidíme testování v průběhu tábora jako nutné, nicméně z nařízení vlády je zatím platné. Doufáme, že MZ ho také ještě vyhodnotí jako zbytečné a tuto podmínku v opatření zruší. Pokud však ne a povinnost testování na po 7 dnech bude platit, jsme připraveni ho na místě zajistit. Přizveme organizaci, která testy provádí s úhradou ze zdravotního pojištění a na místě provede antigenní testy – děti si výtěr z úst nebo nosu provedou sami (tak jako to dělaly doposud ve škole). Pokud by nastala jakákoliv změna, ihned vás budeme informovat. Prosím sledujte také náš FB https://www.facebook.com/agenturaveselaspolecnost.