Rekreační zařízení Sluníčko Trhová kamenice

Rekreační zařízení Sluníčko se nachází nedaleko městyse Trhová Kamenice v malebné přírodě Českomoravské vrchoviny, 10 km od města Hlinsko v Čechách a 20 km od Chrudimi. Jedná se o modernizovaný areál, který je ideálně zařízený pro pořádání dětských táborů, škol v přírodě, sportovních soustředění, team buildingu či jiných kolektivních akcí a pobytů. 

Rekreační zařízení Sluníčko 

Rekreační zařízení je umístěno v uzavřeném areálu, částečně obklopeném lesy. V blízkosti střediska je požární nádrž a řeka. Nebezpečí povodně však nehrozí, neboť RZ se nachází v mírném kopci. Celý areál o rozloze 4 ha je rozdělen na dvě části –  hlavní budovu a na chatkovou část. Pro sportovní vyžití slouží rozsáhlé udržované travnaté plochy, fotbalové a volejbalové hřiště, trampolína a multifunkční místnost – “tančírna“. Malým dětem je k dispozici pískoviště a dětský domeček se skluzavkou a houpačkou. Je zde také ohniště s posezením. Celý areál je osvětlen.

Areál disponuje velkou jídelnou o kapacitě 100 míst, která se dá rozdělit na dvě části. Klubovnou v hlavní budově, keramickou a výtvarnou dílnou. Pro pedagogy je zde společenská místnost s televizí a ledničkou. Ve všech budovách platí zákaz kouření. Pobyt se zvířaty je třeba předem konzultovat s agenturou.

Celý areál byl vybudován především pro rekreaci dětí a mládeže, pro sportovní soustředění nebo pobyty v přírodě. Přístup do RZ mají jen ubytovaní hosté, což umožňuje ničím nerušenou rekreaci dětí i výchovného personálu. RZ Sluníčko splňuje hygienické i prostorové podmínky pro pořádání zotavovacích akcí (školy v přírodě, dětské tábory).

Z důvodu špatného signálu není v našem RZ Sluníčko wifi signál. Ale to přece nevadí, nikdo se aspoň nebude každou volnou chvíli koukat do mobilů nebo tabletů a užije si pobyt plný zážitků a krásné přírody v Železných horách. Právě zde si můžete vyzkoušet Vaši závislost na internetu, kterou si hned tak někdo sám od sebe neuvědomí. Asi každý zná to nutkání, podívat se okamžitě, co je nového. Vrátíte se do doby, kdy internet nebyl a tak zjistíte, jak moc vám internet chybí.

Ubytování

Hlavní budova

Dvoupodlažní hlavní budova s celkovou kapacitou 124 lůžek rozmístěných ve čtyř až sedmilůžkových pokojích (většinou s palandami). Pokoje jsou vybaveny postelemi, skříněmi, stoly se židlemi, policemi s věšákem.  Na každém podlaží je společné sociální zařízení – sprchy, WC a umyvadla. V jednom křídle hlavní budovy je umístěna ošetřovna s pokoji pro nemocné děti.

Chatky

V 29 dřevěných čtyřlůžkových chatkách je celkem 116 lůžek. Chatky jsou vybaveny postelemi, policemi na ukládání oblečení, stoly se židlemi, věšáčky. Chatky jsou s elektrickým osvětlením, ale nemají elektrické zásuvky. Do chatek je nutný vlastní spací pytel. Pro klienty ubytované v chatkách slouží sociální zařízení v přilehlých buňkách, společné sprchy používají v hlavní budově.

Horská  chata

Dřevěná chata v horském stylu se nachází v těsné blízkosti hlavní ubytovací budovy (cca 20 m). Ubytování zde je v jedno a dvoupokojových  apartmánech po 3 – 5-ti postelích o celkové kapacitě 25 lůžek. Všechny apartmány mají vlastní WC a koupelnu s vanou. Vhodné pro pedagogický doprovod.

Společenské místnosti

V hlavní budově je k dispozici klubovna s lavicemi a tabulí. Pro hromadnější akce (diskotéky, promítání, školení, prezentace) je k dispozici jídelna, kterou je možné rozdělit na dvě části s kapacitou 80 a 20 míst. Podle potřeby může být jídelna vybavena televizí, DVD přehrávačem nebo zpětným projektorem. Další společenskou místností je multifunkční místnost, kterou lze využít jako taneční sál. Ve sklepních prostorách jídelny je výtvarná a keramická dílna.

 

Stravování

Strava je podávána formou jednotné plné penze včetně celodenního pitného režimu. Pro děti do 14 let probíhá stravování 5x denně (Sn, Sv, Ob, Sv, Ve). Pedagogové mají stravování stejné s dětmi, které doprovázejí.

Vaříme kvalitní domácí stravu bez použití instantních potravin a polotovarů. Před pobytem je možný výběr jídel do jídelníčku (pouze pro velké skupiny nebo s ohledem na souběžně ubytovanou skupinu). V případě požadavku může být snídaně podávána formou švédského stolu. Při celodenním výletu je oběd řešen balíčkem. Stravování dítěte s dietou (např. bezlepková, bezmléčná apod.) je účtováno příplatkem Kč 50,- na den (pracnost a starost pro kuchaře) a dítě si musí náhradu za běžně užívané potraviny přivézt s sebou.

V bufetu je možnost nákupu limonád, nanuků a sladkostí. V jídelně je pro pedagogy k dispozici lednička, varná konvice a mikrovlnná trouba.

 

MĚSTEČKO TRHOVÁ KAMENICE

Trhová Kamenice je od RZ vzdáleno asi 20 minut chůze. Najdeme zde zdravotní středisko (dětský i zubní lékař), lékárnu, poštu, obchody a restaurace. Trhová Kamenice se může pochlubit krásným kostelem, kamennou kašnou na náměstí a vlastním muzeem se strašidelným sklepením, kde můžeme vidět místní strašidla a také si k nim poslechnout poutavý příběh. Za zmínku jistě stojí i Rozhledna na Zuberském kopci, která leží jihozápadně od obce a z níž jsou vidět Žďárské vrchy, Železné hory, za jasného počasí i Krkonoše a Orlické hory.

Do Trhové Kamenice  je i velmi dobré autobusové spojení. Z Chrudimi sem jezdí autobus každou hodinu a z Pardubic se sem dostanete také velmi často.

Souřadnice GPS: 49°46’40.911″N, 15°48’43.458″E

 

Výlety

Velice pěkná okolní příroda je vhodná pro vycházky. Skanzen Veselý Kopec – expozice lidového stavitelství, chráněný les Polom, hipologické muzeum v zámku ve Slatiňanech i město Hlinsko dávají mnoho možností k výletům. Zajímavá je i Keltská stezka Nasavrky, dlouhá asi 12 km, která Vás provede místem původního keltského osídlení. Je zde i možnost vidět jeden z nejstarších žijících stromů v České republice – Klokočovskou Lípu nebo národní kulturní památku – pietní území Ležáky.

 

Adresa RZ SLUNÍČKO

RZ Sluníčko
539 52 Trhová Kamenice