škola v přírodě s programem sluníčko

Budíííííčék! 

To nejhorší, co opravdu ráno v 7:45 nechcete slyšet je hvizd píšťalky. Rychle vyskočit z postele, obléct se a běžet na rozcvičku. Ale má to něco do sebe, ráno si protáhneme svaly a připravíme si je na náročné hry, které nás dnes čekají.

Po rozcvičce nás čeká ještě čištění zubů a pak je hurá na snídani. Co dnes asi bude? Houska s vajíčkovou pomazánkou a rajče, nebo si dám raději sladkou marmeládu? Všechny housky jsme už snědli a tak nám paní kuchařka s úsměvem ještě přidá. Ještě napít čaje a běžíme uklidit pokoje. Dopoledne se totiž boduje a my opravdu nechceme prase!

Vemte si pevné boty a dlouhé kalhoty a v 9 se sejdeme před budovou“, křičí naše vedoucí. Super! vypadá to, že půjdeme s oddílem do lesa. V 9 hodin už jsme všichni nastoupení před budovou, čekáme jen na opozdilce. Ten už za pozdní příchod dostal 5 dřepů. Jsme napnutí, co nás čeká. Stopovaná v lese proti druhému oddílu. To se těším 🙂

Téda, to byl dlouhý okruh, chvíli lesem, pak po louce až k rozhledně do Zubří a pak houštím a zase zpátky do lesa, ale našli jsme je! Za odměnu jsme dostali všichni bombóny.

Už se nám sbíhají sliny, co bude asi dnes k obědu? Vývar s nudlemi a svíčková. Dám si aspoň 4 knedlíky, nebo 5? Soutěžím s klukama z oddílu, kdo jich sní nejvíc 😀

To jsme se přejedli, máme chvíli odpolední klid, půjdeme si číst, nebo hrát s osatníma karty.  ‚Algidáááá‚ ozve se ve 14 hodin. To znamená, že se otevřel táborový bufet a my si můžeme jít koupit nanuky, běžím rychle, ať nemusím čekat dlouhou frontu.

Nástup po družinách, to znamená, že nás čeká další soutěž 🙂 Rychle si obuji tenisky a vyrážím za mojí družinkou. Jsme nastoupeni první. A vzápětí se dozvídáme, že nás přepadli nebezpeční bandité, vydáváme se po jejich stopách až ke krmelci. Musíme společně výešit složité úkoly.

Bandité odhaleni a my se vydáváme zpět do tábora na svačinku.

Ta soutěž nás všechny zmohla a protože je velké teplo půjdeme se společně k nádrži osvěžit. Jenže ve vodě je tajná zpráva, která družinka ji vyluští rychleji?  Běháme po jednom do vody a nosime víčka s písmenky. VEČER VÁS ZVU DO SVÉHO SALONU, ŠERIF. Co to asi znamená? „No to je jasný„, poradí mi starší kamarád, bude diskotéka.

A opravdu, po nástupu jsme nachystali jídelnu a rozjela se parádní diskotéka, nechyběly ani hry a nakonec nás holky z aerobiku naučily novou taneční sestavu.

Ani se nám nechtělo do postelí…